Unit Price Calculator – Compare up to 4 items. Save item's name, size, price and store name 4 reference.

Unit Price Calculator

Compare up to 4 items. Save item's name, size, price and store name 4 reference.

Unit Price Calculator screenshot 0Unit Price Calculator screenshot 1Unit Price Calculator screenshot 2Unit Price Calculator screenshot 3Unit Price Calculator screenshot 4Unit Price Calculator screenshot 5Unit Price Calculator screenshot 6Unit Price Calculator screenshot 7

Do you want to save money on standard package item, mega package item or any other item you shop? To get a good deal and save some money, you need to know how much you are paying per unit. That’s reason I have created Unit Price Calculator.

This app will help you calculate price per unit for every item. You can also calculate price per 1 item if the items are in bulk. For example, you can calculate price for one toilet paper roll in a 6, 12, 18, 24 or any other quantity in one package. Doing so will help you know which bundle offer the best price for your money so that you can save on your daily purchases.

What can you do with this app:
– You can compare unit price for up to four items
– You can save item’s name, size, price, and store name for later reference
– You can create shopping list and save it on your phone

See detail information and download apk file for android: https://goo.gl/TrGvIT

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s